1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Lynna [10]
2 years ago
12

If there is 3 cars and you add 4 and take any 5 how many are left at the dealership

Mathematics
1 answer:
taurus [48]2 years ago
4 0

Answer:

buddy its 2 cars :;)))

Step-by-step explanation:

You might be interested in
Plz help brainlest if correct
Elodia [21]

Answer:

Help with what....????

Step-by-step explanation:

5 0
3 years ago
A Real estate agent Earned a commission of $6875 for selling a house. If the selling price of the house? Step by step plz
vlabodo [156]
Can you ask the full question...?
7 0
4 years ago
You spend $4.50 on 5 pounds of apples. What is the unit rate in dollars per pound?
vredina [299]

Answer:

$0.90 per pound.

Step-by-step explanation:

4.50:5

5/5=1

4.50/5=0.90

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
a bag contains a total of 24 red and green peppers. the probability of reaching into the bag and choosing a red pepper is 2/3. h
ExtremeBDS [4]

Answer:

16 red peppers and 8 green peppers:)

Step-by-step explanation:

6 0
3 years ago
Subtract the following equation
Ksenya-84 [330]

Answer:

its just a black screeeeen

Step-by-step explanation:


8 0
3 years ago
Other questions:
  • Need help pls guys I will love you ❤️
    14·1 answer
  • What is the answer to this....Round 287,301 to the nearest hundred thousand.
    14·1 answer
  • A marathon is 26.2 miles long. Sue wants to run a marathon in 4 hours what is the number of miles she must run each hour.
    14·2 answers
  • Five gal of water are added to a pool each minute.
    12·2 answers
  • Solve for b.<br><br> 2b + 9 = b<br><br> b =
    10·2 answers
  • 10] James is about to paint the walls of his lounge. The lounge has 4 walls (2 x Wall A and 2 x Wall B). Wall A and wall B which
    14·1 answer
  • Which expression is equivalent to 13 - (-21)?
    13·1 answer
  • Matthew has lived in NY for 10 years. Matthew earns $17.25 per
    14·2 answers
  • A chemical compound requires 8 ounces of chemical A and 12 ounces of chemical B. A mixture contains 24 ounces of chemical A and
    12·1 answer
  • Please help 3x + 2y = 13<br> 6x + 4y = 26<br> Many solution, one solution, or no solution
    14·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!