12x +13 equal to or not equal to 12x - 6 + 8 or 12x +2
No, these expressions are not equivalent.
Hope this helps!
Answer:
$5.25
Step-by-step explanation:
a half dozen is 6
31.50 ÷ 6 = 5.25 per egg.
those are some expensive eggs!!
Answer:
answer is b
Step-by-step explanation:
Answer:
Step-by-step explanation:
1.one solution
2.infinitely
3.one solution
4.one solution
5.no solution
Answer:
Neal
Step-by-step explanation:
13.01 < 13.89