Sorry my hand writing isn’t the best but here is the work for it and the answer would be (228in)
Answer:
B ) c = 0.65n
Step-by-step explanation:
To find how much a single pound costs, divide the total cost by the total weight (2.60 ÷ 4). So, the cost (c), equals $0.65 per pound.
Answer:
120% of 78=93.6
Step-by-step explanation:
Answer:
By distance formula ,




(approx)
To give answer in 3 significant figures :
AB = 6.70