1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Gwar [14]
3 years ago
10

*please help, will thank*

Mathematics
1 answer:
Wittaler [7]3 years ago
7 0
I think the answer is (d) appraisal fee. Hope this helps!
You might be interested in
An online T-shirt store is having a sale. The original price of each T-shirt is p dollars. The store sells 20 T-shirts and earns
Mrac [35]
20p - 60 = 20p - 3*20 = 20(p-3)
4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Find the slope-intercept form of the line.
Reika [66]
The slope-intercept is the first option, y=-3x-6
8 0
3 years ago
What would 2(x+5)=16 be on a number line
Amiraneli [1.4K]

Answer:

3

Step-by-step explanation:

6 0
3 years ago
Sweatshirts sold: 3. money collected: $60. "use the unit rate to complete the table" Can somebody help me find the unit rate?
Slav-nsk [51]
$60/3 shirts= a unit rate of $20
3 0
3 years ago
Graph the following linear equation using slope-intercept form. y=2x+1
mezya [45]
This is the answer check it out

4 0
3 years ago
Other questions:
  • It takes Audrey 3/5 hour to paint 2/5 square yards of wood to be used for making shelves. How many square yards can she paint in
    10·2 answers
  • The coordinates of a triangle's vertices are A(2, 4), B(3, 1), and C(5, 5). The triangle undergoes a translation 4 units to the
    15·1 answer
  • Calvin is building a fence. The fence will enclose a 100 square foot area, 10 ft wide by 10 ft long. Calvin can put fence posts
    5·1 answer
  • If a person walks 2.4 miles in 1.5 hours, how far can he walk in 3 hours?
    14·2 answers
  • A loaf of bread weighs about 1pound. Chose all of the metric measures that are less than 1pound. 1kg 0.5kg 500g 450g 100g
    11·1 answer
  • Help me out with this
    11·1 answer
  • Find the equation of a line that passes through the points (4,0) and (2,4).
    15·1 answer
  • For the science project, Amber studied different plant fertilizers to see which one provided the most growth. Which list shows t
    13·1 answer
  • Pls anwser this :) it’s math (5)
    7·1 answer
  • Dude i need help plsss 4x7-6x6+3
    10·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!