1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
dlinn [17]
2 years ago
12

For what value of x will the line passing through the following pairs of points be

Mathematics
1 answer:
Romashka [77]2 years ago
5 0
The answer is g(x)= 5x- 19
You might be interested in
How many data entry clerks would you hire for a day if you spend 3000?
egoroff_w [7]
You would be able to hire 40.  Hope this helps
4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Four out of 32 students in Mr. Lee’s class speak 3 languages. Which decimal represents the number of students who speak 3 langua
viva [34]

Answer:

.125

Step-by-step explanation:

4 is one-eighth (1/8) of 32, which would be represented by the decimal .125 or 0.125

4 0
2 years ago
What is the factor of x²-4x+24​
DochEvi [55]

Answer:

Their are no possible factors for this expression.

Step-by-step explanation:

3 0
2 years ago
X<br> x2 = 36<br> What is the positive solution
Pavlova-9 [17]
If you mean x^2=36, then the answer is -6 or 6
8 0
3 years ago
A home Improvement store advertises 60 ft.² of flooring for 287.00 including an 80.00 installation fee write an equation to repr
anastassius [24]

Answer:

cost = \frac{287}{60} +80

Step-by-step explanation:

So, for 60 square feet they charge = 287

So, for 1 square foot they charge = \frac{287}{60}

If they charge the installation fee this becomes = \frac{287}{60} +80

We can write an equation to calculate cost by using this =\frac{287}{60} x +80

Where x is the amount of square foot

3 0
2 years ago
Other questions:
  • What is 37.2+103.+8.52
    10·2 answers
  • Consider the following system of equations. {-10x^2 - 10y^2 = -300 and 5x^2 + 5y^2 = 150 Which statement describes why the syste
    12·2 answers
  • Round the underlined digit 5,291 the underlined is 9
    9·2 answers
  • William bought a new backpack at the store when they were having a 40% percent off sale. If the regular price of the backpack wa
    5·2 answers
  • Find the unit rate: $9.60 for 4 pounds. and how whould you solve it
    14·1 answer
  • What is the quotient of 5/7÷7/10​
    6·2 answers
  • What are the zeros of this polynomial: p(x)=4x(x-3)(x+1)(2x-5)
    14·2 answers
  • At 6: 00 a.m., Buffalo, NY had a temperature of 10℉. At noon, the temperature was −10℉, and at midnight it was −20℉.
    13·1 answer
  • Is this correct, if not what’s the answer
    8·2 answers
  • A squirrel burrowed 6 holes in 2 minutes. How many holes could the squirrel burrow in 7 minutes?
    14·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!