1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
butalik [34]
3 years ago
8

What is the place value of 9 in 46.934?

Mathematics
2 answers:
Mariana [72]3 years ago
8 0
Tenths place, because it's one number after the decimal.
Inga [223]3 years ago
5 0
The 9 is in the Tenths place

You might be interested in
PLEASE HELP ME!! ILL GIVE BRAINLIEST!!
Natalka [10]

Answer:

C

Step-by-step explanation:

1/4 is .25

4 fourths is 1. 4 times 7 equals 28 hamburgers. one half is two fourths. 28+2=30 hamburgers.

6 0
2 years ago
Read 2 more answers
A⋅a/\2⋅a/\3=?? I need help ASAP
wolverine [178]

Answer:

a^6

Step-by-step explanation:

a^1 * a^2 * a^3 = 1+2+3(add all power when same variable)

a^6

7 0
4 years ago
Solve -4x+ 2 = 26.<br> A. X2 -6<br> B. Xs6<br> C. X2 6<br> D. Xs -6
Dahasolnce [82]

Answer:

x=-6 D

Step-by-step explanation:

easy

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Hazel buys a dress that cost $50.00. she pays 5% sales tax. how much does she pay for the dress with tax?
xxTIMURxx [149]

Answer:

$2.5 so she plays $52.50 for the dress.

Step-by-step explanation:

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Julian school is selling tickets for a play the tickets cost $10.50 for adults and $3.75 for students the ticket sales for openi
Alik [6]
168 attended the night
5 0
2 years ago
Other questions:
  • Help please..............
    10·2 answers
  • (09.02 HC)
    10·1 answer
  • Prove that the max and min values of asinX + bcosX are respectively sqrt.(a^2+b^2) and -sqrt(a^2+b^2) .
    13·1 answer
  • I need help any information is helping:)
    13·1 answer
  • Angle 3 is a supplement of angle 4. If the m of angle 3 is 100 degrees, what is the m of angle 4?
    11·1 answer
  • The wheels on Madison's bike are 64 inches in circumference. How many times do the wheels rotate if Madison rides 300 yards?
    15·1 answer
  • Work out the volume of this sphere?
    14·1 answer
  • A 6-pack of felt-tip pens costs $2.16. What is the unit price?<br>​
    13·2 answers
  • PLEASE HELP ANSWER ASAP I WILL GIVE BRAINLIEST
    14·1 answer
  • Yahto needs 3 3/4 cups of sugar to make cookies. He needs an additional 3/4 cup for bread. Find the total amount.
    8·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!