If there are 10 dogs in each room there are 40 dogs
Answer:
subtract 0.4
Step-by-step explanation:
Answer:
<em>8.618 divided by 0.695</em><em>=</em><em> </em><em>12.4</em>
<em>hope this helps</em><em> </em><em><</em><em>3</em>
5 bags is cheaper because one bag is $3 and 5 bags for ten so to find the unit price the amount (10/ ) the amount of bags (5) so therefore 10/5= $2 which is smaller than the price of an individual bag
Answer:
you determine net force of an object by using this formula:
F=M×A or force=mass×acceleration
really hope this helps:)