1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Elenna [48]
2 years ago
7

Cual es el vaolor de t-19=1

Mathematics
2 answers:
Nesterboy [21]2 years ago
8 0
Find value of t:
t - 19 = 1

t = 20
FromTheMoon [43]2 years ago
3 0

Answer:

t=20

Step-by-step explanation:

t-19=1

t-19(+19)=1+19

t=20

You might be interested in
Click the picture for the question please help!!!
sesenic [268]

Answer:

297.33 m

Step-by-step explanation:

3 0
3 years ago
Please people i will give you lots of points and please give me the correct answer
cupoosta [38]

Answer:

15

Step-by-step explanation:

30 subtract 15 = 15 and both the 10 and the other 10 are the same

5 0
2 years ago
A certain brand of coffee costs $2.99 for 11.3 ounces. What is the unit rate? Enter your answer, rounded to the nearest cent, in
Marysya12 [62]
To find the unit rate, you would do 2.99 / 11.3 and get about 26 cents. So the unit rate would be 26 over 1 ( 26/1 ).


Hope I helped! 

Marsh
8 0
3 years ago
Read 2 more answers
32. The expression a^x means that a is to be used as a factor x times. Therefore, if a^x is squared, the result is
dybincka [34]

Answer:

B. a^2x

Step-by-step explanation:

squaring a^x gives. (a^x)²

by applying the rules of indices, ^2 multiplies x therefore making it a^2x

3 0
2 years ago
15 POINTS!!!!!!HELP ME PLS!
weqwewe [10]

Answer:

the answer is B

Step-by-step explanation:

6 0
2 years ago
Other questions:
  • There are 52 white keys and 36 black keys on a standard piano. What is the probability that if a person did not look and hit the
    7·1 answer
  • Which is shorter 96in or 12ft
    8·1 answer
  • A.name all the points shown
    14·1 answer
  • A taxi costs $1.25 for the first mile and $0.75 for each additional mile. Yohana spent $10.25 to take a taxi to the airport. If
    12·1 answer
  • Find the radius of a sphere with a volume of 972Ï€ cubic millimeters.
    6·1 answer
  • A lawn mower cost $470 when new and is expected to last 10 years. What will it be worth in 7.5 years? (Assume the lawn mower has
    5·1 answer
  • HELLLPPPPPPPP PLEASEEE use the image
    6·2 answers
  • 1.
    12·2 answers
  • Please help!! Brainliest and Points will be given!! thank you!!
    14·2 answers
  • Show ur work and check it
    15·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!