Answer:
Answer to question 1: The apple juice costs less because it costs 16 cents per ounce and the orange juice costs 21 cents per ounce
Answer to question 2: 10.12+5.33=15.45 22.31 - 15.45 = 6.86 so joe has $6.86 left
Step-by-step explanation:
Step-by-step explanation:

making m the subject first by dividing through by 4


from the question, given n = -1 ,0 ,1
so when n= -1


when n=0



when n=1


Use photomath ! It's an app that gives you the answer with the explanation and it shows you how it got to the answer !
Proportion if im not mistaken
is over of percent over 100
14 over 168 and x over 100 . 14 times 100 divided b 168 i believe .
Answer:
the missing angle is 5m
Step-by-step explanation: