Try rctanguular prism i think it is that
Answer:
because there is no cents, so its a whole number, and it will help if u put the answer choices
Step-by-step explanation:
Answer:
20 cans
Step-by-step explanation:
Eileen collected 78 empty cans to recycle
Carl collected 62 empty cans to recycle
They pack equal number of cans in 7 boxes
Therefore the number of cans in each boxes can be calculated as follows.
= 62 + 78/7
= 140/7
= 20
Hence there were 20 cans in each boxes
Answer:
2/3 > x
Step-by-step explanation:
0.5 > 0.75x
2/3 > x
Answer:
$17.22 per foot
Step-by-step explanation:
To find the unit rate, divide the amount of money by the amount of feet. This will give you how much money per one foot.
310/18= 17.22222