1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Stells [14]
1 year ago
5

What is the scale factor? Answer Choices 4 21 .25 1.4

Mathematics
2 answers:
const2013 [10]1 year ago
5 0
The scale factor is 4…… correct answer
Anestetic [448]1 year ago
4 0

Answer:

The answer would be 4

Step-by-step explanation:

You might be interested in
Christa wants to put a fence
zysi [14]

Answer:

240 feet

Step-by-step explanation:

6 0
2 years ago
What is d equal to in 3pi d =12pi
Alexxx [7]

Pi is commonly written as 3.14 even though it has an infinite decimal point value. 3pi multiplied by d (which d equaling 12pi) is our expression. Pi = 3.14. 3 x 3.14 = 9.42. 12 x 3.14 = 37.68. The expression is now 9.42 multiplied by 37.68. 9.42 x 37.68 = 353.8456.

7 0
2 years ago
The dot product of u ∙ u = 45 what is the length of u?
s344n2d4d5 [400]

Answer:

67 hah why you solve this

5 0
2 years ago
Read 2 more answers
Which value is the solution to the equation 42 ÷ j = 6?
mezya [45]

Answer:

j = 7hope that helps!

8 0
2 years ago
24. The relative frequency of getting a HEAD when tossing a coin is ⅜. How many HEADS would you expect if the coin is tossed 400
Finger [1]
3/8 probability × 400 times = 150 heads
5 0
3 years ago
Other questions:
  • A sum of money amounting to $3.70 consists of dimes and quarters. If there are 19 coins in all, how many are quarters?
    9·1 answer
  • Which best explains why the equation 7x+3=7x=3 has infiniely many solutions
    10·2 answers
  • Taxi A charges $0.20 per mile
    15·1 answer
  • 1. Each student at a school has a student identification number. Counselors have a computer
    9·1 answer
  • Use the distributive property to write the expression in<br> expanded form.<br> -9(n+6)
    9·1 answer
  • How to convert 11/13 to a decimal.
    12·2 answers
  • If r = 12, find r^2.
    6·2 answers
  • A 5-pound bag of dog food costs $11.25. What is the unit price of the dog food in dollars per pound?
    14·2 answers
  • Can someone help me with this I’ll give 10 points and 5 star rate
    5·2 answers
  • Graph the solution c-12&gt;-16
    10·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!