1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
kolbaska11 [484]
1 year ago
11

Write a rule for the function: 1 6 2 11 3 16 4 21

Mathematics
1 answer:
PolarNik [594]1 year ago
8 0

Answer:

4 21

Step-by-step explanation:

Its probably the answer you are looking for

You might be interested in
What is the sum of the interior angles of a 14-sided convex polygon? Enter your answer in the box. °
schepotkina [342]

Answer:

the answer is 2160 hope this works.

Step-by-step explanation:

8 0
3 years ago
In a standard set of dominoes, a face of each domino has a line through the center, with 0 to 6 dots on each side of the line. E
beks73 [17]
1/7 of the dominoes will have the same number on both sides
5 0
3 years ago
In statistics, the middle value of an ordered set of values is called what?
zaharov [31]
This is called the median.
8 0
3 years ago
2x+3y=41 and 5x+4y=85
Sever21 [200]

Answer:

5x+4y=85-

 Slope = -2.500/2.000 = -1.250

 x-intercept = 85/5 = 17

 y-intercept = 85/4 = 21.25000

2x+3y=41-

 Slope = -1.333/2.000 = -0.667

 x-intercept = 41/2 = 20.50000

 y-intercept = 41/3 = 13.66667

5 0
3 years ago
A swimming pool has a perimeter of 80 feet the short side measures 16 feet what is the length of the longer sides of the pool
svlad2 [7]

2 x (L + W) = Perimeter

2(L + 16) = 80   Then divide both sides by 2

L + 16 = 40         Then subtract 16 from both sides

L = 24 feet

8 0
3 years ago
Other questions:
  • In 8 months, 55.6 gallons were used. Find the unit rate.
    12·2 answers
  • A store sells grapes for $1.99 per pound. You buy 2.34 lbs. of grapes. How much do you pay? Please help!
    13·2 answers
  • Which inequality statement describes the two numbers on a number line?
    8·1 answer
  • What is the square root of r^64?<br> a. r^4<br> b. r^8<br> c. r^16<br> d. r^32
    14·1 answer
  • How many packages of diapers can you buy with 40$ if one package costs $8?
    5·2 answers
  • Solve the system by substitution y=10x y=-3x-104
    14·1 answer
  • Evaluate 7p+6(p/q)2 q if p = 6 and q = 3. show your work and give an explanation for each step .
    14·1 answer
  • Please help me with math
    6·2 answers
  • Find the mean, median and more for the following data sets. (15, 13, 19, 17, 25, 13, 23, 18, 19, 17, 21)
    5·1 answer
  • Help please!!!,,,,,,
    8·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!