24 divided by 6 equals 4. Each sweet is worth 4p. If you multiply 5 by 4 you get 20, so the answer is 5 sweets cost 20p.
Answer:
write 4/27 as the product of a prime raised to a power
Answer:
I think it’s A,C, and E
Step-by-step explanation:
I’m not for sure but if you plot those points in the shaded region for graph C, those should be correct .
Answer
27 - R = C
if she rented 16 of them then
27 - 16 = C And C = 11
it would be 70/100 then it would go down to 7/10 so 1/10 of 70kg would be 7kg because you change 70 you make it a decimal witch is .70 or .7 now make that into a fraction and it would be 70/100 or 7/10 then you take your 7 because its 1/10 of 70. Or you could do it a whole lot easier way and just divide 70 by 10 and get 7. There you have it your answer is 7.
HOPE THIS HELPED!!!
THANKS!!!