Answer:
$27
Step-by-step explanation:
10.80/6=1.8
1.8×15= 27
the cost is $1.80 per pound
Answer:
h = p - l - w
Step-by-step explanation:
p = 4l + 4w + 4h Divide l, w, and h by 4
p = l + w + h Set the equation equal to h
h = p - l - w
Answer: For the first one its J
The second one its H
Step-by-step explanation:
I think the answer would be A