1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
mafiozo [28]
3 years ago
10

Pls help!! I need help with all the question!!!

Mathematics
1 answer:
Julli [10]3 years ago
4 0

Step-by-step explanation:

can u take a pic of them closer

You might be interested in
While shopping, Kyla found a dress that she would like to purchase, but it costs $52.25 more than she has. Kyla charges $5.50 an
Oxana [17]
9.5 hours of babysitting.
8 0
3 years ago
The price of an item yesterday was $120. Today, the price fell to $78
marusya05 [52]

Answer:

The answer is decreasing the money

8 0
2 years ago
Read 2 more answers
A pedestal in a craft store is in the shape
Angelina_Jolie [31]
Given:
side lengths of right triangles = 12 cm ; 16 cm ; 20 cm
lateral area = 192 cm²

lateral area of a triangular prism = perimeter * height
192 cm² = (12 cm + 16 cm + 20 cm) * height
192 cm² = 48 cm * height
192 cm² / 48 cm = height
4 cm = height

The height of the pedestal in the shape of a triangular prism is 4 cm.

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
I don’t understand this
Inessa05 [86]

Answer:

54

Step-by-step explanation:

18 inches per year * 3 years = 54 inches

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Which choice should i pick<br> A.0.27<br><br> B.0.25<br><br> C.0.07<br><br> D.0.33
Vladimir79 [104]

Answer:

B.0.25

Step-by-step explanation:

7 0
2 years ago
Other questions:
  • The questions is above ⤴​
    13·1 answer
  • Find the number of possible outcomes.<br> A die is rolled 8 times.
    15·2 answers
  • A quadratic equation is written in four equivalent forms below.
    12·1 answer
  • If the product of two numbers equals zero, at least one of the numbers must be
    12·1 answer
  • If 2 pounds of halibut cost $16, what is the unit rate for 1 pound?
    5·2 answers
  • Does anyone know how to solve these?
    7·2 answers
  • A rhyme can only be used for concepts learned in Science class.
    10·2 answers
  • 274% as a decimal and fraction?​
    11·2 answers
  • Graph a quadratic function with a vertex at (2, -3) with a = 3.
    11·1 answer
  • IM CONFUSED: A used car dealer has the following information for 2 months of sales:
    14·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!