1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Natalija [7]
1 year ago
11

1/1-cosA-1/1+cosA=2cotAxcosecA​

Mathematics
1 answer:
castortr0y [4]1 year ago
5 0

Answer:

just apply the formulas then see dummy

You might be interested in
What is 1/16 (fraction) divided by 24?
polet [3.4K]
1/384

Hope this helps
4 0
3 years ago
Read 2 more answers
PLS HELP ME THIS IS HARDD
pogonyaev

Answer:

it would be the second answer because the shape has to get 3/4 smaller than the pre-image

Step-by-step explanation:

6 0
3 years ago
3
Klio2033 [76]
Hello and I hate that omg omngol gomf
4 0
3 years ago
What is 5c2×(3/4)2×(1/4)5-2
Jobisdone [24]
Very hard question....
7 0
3 years ago
D) Would the results change if we used pop sticks instead of blocks to measure
torisob [31]

Answer:

yes it would change since pop sticks are lighter than blocks are.

5 0
2 years ago
Other questions:
  • A marble is selected at random from a jar containing 4040 red​ marbles, 5050 yellow​ marbles, and 1010 green marbles. find the t
    15·1 answer
  • 2x-10/4=3x<br> −10<br> −1<br> 2<br> 11
    14·1 answer
  • A 16-fl oz bottle of juice costs $2.00. What is the unit cost?
    7·1 answer
  • Find the measure of each angle that is labeled on the diagram shown below.
    12·2 answers
  • Find the value of the linear correlation coefficient r. Round to 3 decimal places. (47, 8), (46, 10), (27, 10)
    12·1 answer
  • The Kentucky Derby distance is 20 furlongs. How far is the Kentucky Derby in​ rods and fathoms?
    9·1 answer
  • Help me!!!! Pleaseeee
    7·1 answer
  • Rewrite the expression in the form ya. 4 1 2 - y​
    6·1 answer
  • Ethan goes to the fair which costs $17.50 for admission and $2.25 for each ride Ethan cab spend no more than $45.50 write an equ
    12·2 answers
  • HELPPP plsssssss (apparently it’s not x&lt;10 sooo)
    15·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!