Please get a tutor instead of going on brainly.com, and using the space needed for other people who have a legitimate question to have an answer. Other than that, what are you struggling with?
Answer:
31 mm
Step-by-step explanation:
5mm + 2mm + 8mm + 16mm
Answer:
hanger length X hanger height X hanger width
Step-by-step explanation:
$1.75
If 4 lemons altogether cost $7, you want to divide the price by 4 to find the price for one single lemon.
7/4 = $1.75
Now if you buy 4 lemons that cost $1.75, your total will add up to $7
Questions 1 and 2 are correct.
Question #3 is A
Question #4 is C
Question #5 is C