<span>The right answers would be B (7 miles after marker 58)
and C (7 miles before marker 58). The problem doesn't say if the rest area is going to be built 7 miles before milepost 58 or 7 miles after it.</span>
$396.66/24 students = $16.5275 which could be rounded to $16.53
the answer is $7
Step-by-step explanation:
70 divided by 14 is 5.
cost would be $5 per person before discount of $2
$5 plus $2 equal $7
p= $7
Answer:
$12/25 pencils= $0.48 per pencil
Answer:
The slope is 
Step-by-step explanation:
∵ The rule of the slope passing through 2 points is:
m = 
∵ The points are (7 , 8) and (-7 , 1)
∴ m = 