Answer: C im pretty sure
Step-by-step explanation:
Use this link it explains it pretty well
https://www.calculatorsoup.com/calculators/math/mixednumbers.php
Just copy and paste the link
A=$20.20/10gal=$2.02 per gal
B=$26.04/12gal=$2.17 per gal
C=$28.14/14gal=$2.01 per gal
D=$30.45/15gal=$2.03 per gal
So C is the cheapest per gallon.
Answer:
The answer is option A) <em>r</em><em> </em>and <em>s</em>
Answer:
I think it's 26. I think soooo