Answer:
44 p points in 4 quarters = llets per Qtr.
30 miles for a single gallon.
first we find out how many gallons would be used.
number of gallons = 1020/30
gallons = 34.
and since 1 gallon costs $4.06
34 gallons would cost = 34 x 4.06 = $138.04
Answer:
Step-by-step explanation:
The percent of his income does he spend on rent = (425 / 1700) * 100
= 425*100 / 1700
= 425 /17
= 25%
The area of the rectangle is 1,440 cm2.
I don’t think those are similar... not 100% sure tho. I think they need 2 matching angles to be similar.