Answer:
4.2
Step-by-step explanation:
First I did 54 divided by 3 which is 18. Then I found the square root of 18.
10 lbs of apples will cost $55
How? Well...
First, you would need to find the unit rate, which is 5.5
You find the unit rate by simply dividing 33 by 6. Next, after you found your unit rate, you're going to multiply that by 10. We now know that 10 x 5.5= 55. Therefore, you will need $55 for 10 lbs of apples.
Answer:
The Answer is multiple choice and the answer is B. Only B.
Step-by-step explanation:
Answer:
A. Rashid solved the problem correctly.
2.625 is 21/8 into a decimal