1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
tatiyna
2 years ago
6

A box is filled with 400-g packets of noodles. The box weighs 6 kg in total. Three packets are removed from the box. How much do

es the box weigh now?
Mathematics
1 answer:
andrew-mc [135]2 years ago
4 0
The box will weight 4.8 kilograms
You might be interested in
Assume that lines that appear to be tangents are tangents. O is the center of the circle.
scoray [572]

Answer: the value of x is 45

Step-by-step explanation: its a little bit bigger than the 40 on the right

8 0
3 years ago
JUST HELP ME ITS DUE IN5 MINUTES:"( ASAP <3
Citrus2011 [14]

Answer:

A. 25%

25% is equivalent to 1/4 and when you multiply 75 by 4 you get 300. Which means 75 is equivalent to 1/4 and 1/4 is equivalent to 25%. So the answer is 25%. I'm so sorry if this explanation is bad

5 0
2 years ago
6=x/5 solve the question <br> X=
Sliva [168]

Answer:

x=30

Step-by-step explanation:

6 x 5 = 30

30/5 = 6

8 0
3 years ago
What is 1 1/4 + 3 5/8 = when its reduced to lowest term.
nikdorinn [45]

Answer:

4 7/8 or 4.875

Step-by-step explanation:

1 1/4 + 3 5/8 = 4 7/8 or 4.875

PLEASE MARK ME AS BRAINLIEST UWU

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
brenda runs 3 miles every morning.What is the time taken to complete her daily jogging if she jogs one mile in 6 mins
anastassius [24]
6x3=18 so the answer is 18 minutes
8 0
2 years ago
Other questions:
  • #1 What is the value of the expression 7–3? Answers: A. –21 B. - 1/343 C.1/343 D. 343  #2What is the value of the expression 1/5
    12·2 answers
  • Write the next three integers in the pattern <br> -4, -2, 0, 2
    13·1 answer
  • A. How many sixths are in two-thirds?
    11·2 answers
  • Jayson buys two baseball bats for $300 what is the unit rate per bat ​
    12·1 answer
  • Abel rented a jet ski. He paid $27 for each hour and $15 to rent a life jacket for the day. He returned the items after 4 hours.
    5·1 answer
  • PLEASE HELP !!! ASAP
    9·1 answer
  • The solution of this equation has an error. Which of the following steps has the error? 18 − (3x + 5) = 8
    5·1 answer
  • Use the identity below to complete the tasks:
    7·1 answer
  • Help a girl outttt <br> Pleaseeee
    12·1 answer
  • Help please
    10·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!