Answer:
6.39
Step-by-step explanation:
divide the total cost by the total amount of the item for the unit price:
38.34/6=6.39
Answer:
a
Step-by-step explanation:
if you plug 4 in for x it solves it
Answer:
They can buy 13meals if they buy 100 gallons of gasoline.
Step-by-step explanation:
3.50 PER gallon so 1 gallon is $3.50
if they buy 100 gallons you have to multiply 3.50 by 100 which gives you 350. you subtract 350 from 1000 so 1000-350 and get 650. now, you divide 650 by 50 because each meal is $50. And you get 13 so there you have it.
Answer:-25
Step-by-step explanation:
simplify
Answer:
I believe it does
Step-by-step explanation:
sorry if i am wrong