1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
AveGali [126]
2 years ago
6

How many calories would be in the entire chocolate cake

Mathematics
1 answer:
DiKsa [7]2 years ago
3 0
You would just multiply 250 by 9, since there are nine slices that are each 250 calories.


250*9= 2250

The whole cake is 2250 calories.

I hope this helps!
~cupcake
You might be interested in
Which fraction had the lowest value?<br> ILL GIVE BRAINLIEST GIVING 35 POINTS
Naily [24]

Answer:

Its C -7/8

Step-by-step explanation:

I am pretty sure.

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Please help!
podryga [215]

Answer:

i can assure you that this answer is correct on edge, enjoy !!brainliest would be appreciated ^^(2021)

Step-by-step explanation:

7 0
2 years ago
Read 2 more answers
Which set of data has the strongest linear association
Bad White [126]
It would be the bottom right because it’s closest to a line
7 0
3 years ago
How can you express 5 1/3 + (-7 2/3) as the sum of its integer and fractional parts
Yuliya22 [10]

Answer:

-7/3

Step-by-step explanation:

-7 2/3=-23/3

5 1/3=16/3

-----------------

16/3+(-23/3)

16/3-23/3

-7/3

6 0
2 years ago
 They spent $18 on tickets to the carnival and $36 on food.  They spent the rest of the money on g They spent $18 on tickets
Reptile [31]

Answer:

93 = g + 36 + 18

Step-by-step explanation:

8 0
3 years ago
Other questions:
  • What number is 20% of 625
    6·2 answers
  • A number divided by 5 is 3 more than -6 what is the number?
    14·1 answer
  • |a|=6 solve please I need help
    8·1 answer
  • What is the square root of 12?<br>​
    9·2 answers
  • A farmer looks out into the barnyard and sees the pigs and the chickens. He says to his daughter, "I count 153 heads and 346 fee
    10·1 answer
  • A 3lb bag of red onions cost $1.38. What is the unit price?
    14·2 answers
  • Solve for x!!! HELP!!!
    7·1 answer
  • Solve for x.<br> Use the completing the square method.<br> x2 + 10x = 6
    7·1 answer
  • What is the domain and range of the graph in interval notation?
    5·1 answer
  • Match the transformation with the description.
    13·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!