Answer:
$5.31 per pound.
Step-by-step explanation:
$21.25 for so
%21.25/4= $5.31
The answer is $5.31 per pound.
$5.31/lb
Since 4 pounds cost $21.25, 1 pound of strawberries will cost 21.25 / 4 ≈ 5.31, therefore, the unit rate is $5.31/lb.
Answer:D the last one
x = -2
Hope this helped!!! :D
1/36
Answer
A 1 3/8
Just subtract bro