1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
sukhopar [10]
3 years ago
14

I don’t need you to explain just answer.

Mathematics
1 answer:
Ipatiy [6.2K]3 years ago
5 0

Answer:

domain= {-4,2,3,4}

range = {-4,0,2,3}

You might be interested in
A phone company charges a base fee of $12 per month plus an additional charge per minute.the monthly phone cost c can be represe
kupik [55]

Answer:

I believe it's this:

A. M= (C-12)/a  (Not sure.)

Step-by-step explanation:

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
The Stock Market Nadia is a stockbroker. She earns 14% commission each week. Last week, she
saveliy_v [14]

Answer:

a). Nadia made a total of $825 last week in commission sales

b). The total amount Nadia in commission in 2011=$42,900

Step-by-step explanation: Total amount (2011)=Average weekly commission × number of weeks in 2011  where;  Average weekly commission=$825  number of weeks in 2011=52  replacing;  Total amount (2011)=(825×52)=42,900 . The total amount Nadia in commission in 2011=$42,900.

7 0
3 years ago
51 miles on a 3 gallon of gas find the unit rate
Sauron [17]

Answer:

Step-by-step explanation:

(51 miles)/(3 gal) = 19 miles/gal

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Going back to bed now ill answer questions at 6:00 am. Its only 3:18 am.​
Olegator [25]
Can you help me with my question please?
7 0
2 years ago
Read 2 more answers
The graph shown compares the rent Andrew and Dave pay for renting bikes from different stores
Dmitry_Shevchenko [17]

Answer:I don’t know either

Step-by-step explanation:

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Can someone help me please ?
    10·2 answers
  • gas prices are projected to increase by 124% by april 2015. a gallon of gas currently costs $3.80. what projected cost of a gall
    7·1 answer
  • What is the median of the following set of data?<br><br> 19, 45, 62, 5, 23, 45, 98, 11
    7·2 answers
  • Triangle ABC is located at A (−2, 2), B (−2, 4), and C (0, 0). The triangle is then transformed using the rule (x+3, y−2) to for
    14·1 answer
  • Could someone explain this better?
    14·1 answer
  • Multiply. ​3 8ths ⋅ 4 5ths express your answer in simplest form.
    14·2 answers
  • A girl wants to count the steps of a moving escalator which is going up. If she is going up on it, she counts 60 steps. If she i
    14·1 answer
  • HELP TwT
    7·1 answer
  • Lindsay has to read a 72-page book in 6 days. If she reads an equal number of pages each day, how many pages will Lindsay need t
    10·2 answers
  • Which of the following angles has a reference angle of pi/12
    7·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!