Answer:
no babe
Step-by-step explanation:
Answer:it didnt
Step-by-step explanation:
Do 35 times 19 and that is the whole square inches or so 35 squared times 19 squared
Answer:
12
Step-by-step explanation:
Answer:
The black tulle is the better buy
Step-by-step explanation:
You will need to find the unit rate for the tulle...in other words cost per 1 yard to see which is the better buy.
You also need to make sure they are in the same units. So, we will convert the 3 yards to feet....which will be 9 feet
5.63/9 = 0.62555 per foot
3.58/6 = 0.59666 per foot