The unit price of the can of peanuts is $0.9 per can
Answer:
The answer is c.
Step-by-step explanation:
Answer: (30m-9n)/270
First we start with m/9-n/30.
We multiply the denominators to get 270.
Then we multiply the numerators by the original denominators to get (30m-9n).
To check, we can use m=2, and n=4
2/9-4/30=4/45
(30*2-9*4)/270=24/270=4/45
Answer:
search mo foogle noe kasi mali