<span>$20/16=$1.25/candy bar
Candy bars cost $1.25 each </span>
Answer:
1 3/20
Step-by-step explanation:
Answer:
Step-by-step explanation:
Both 25 and 125 are powers of 5. As such, they can be written as the powers they are:
25 = 5·5 = 5^2
125 = 25·5 = 5·5·5 = 5^3
180
×.30
Is equals to 540
Remove the 0 and the answer is 54 miles.
Answer:
Step-by-step explanation:
32 x 10 = 320
32 x 4 = 128
320 + 128 = 448