1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
vredina [299]
3 years ago
8

Will make bianleast

Mathematics
1 answer:
aivan3 [116]3 years ago
6 0

Answer:

d) 15 ft

Step-by-step explanation:

V = L³ = 3375 ft³

L = ∛3375

= ∛15³

= 15 ft

You might be interested in
Which is the better buy; 3 pounds for $8.31 or 5 pound for $12.95
aliya0001 [1]
I would say 5 pounds for $12.95
Hope this helps!
4 0
4 years ago
Read 2 more answers
The number of years a truck is owned, x, and the cost of annual repairs in dollars, f(x) , can be modeled by a linear function.
sdas [7]
Substitute 300 for f(x) and then solve for x.
7 0
3 years ago
Read 2 more answers
An equation is shown below:
likoan [24]
-2(4x-1)=5+7
(4x-1)=12/-2
4x=-6+1
x=-5/4
4 0
4 years ago
Read 2 more answers
Make 24 using the numbers 1,5,7,8
Bad White [126]

Answer:

1+7+8+8

Step-by-step explanation:

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Can any help me with these
r-ruslan [8.4K]
I can only clearly see #5.

A mile has 5,280 feet.

Divide 18,472 by 5,280.
18,472 / 5,280 = 3.5

18,472 feet is about 3.5 miles.
4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • If B is the midpoint of ac, ab=x+6, and ac =5x-6, then what is bc?
    12·1 answer
  • the opposing baseball team has nine players whose weights in pounds are 174, 177, 194, 162, 196, 169, 187, 192, 178. find the me
    6·1 answer
  • Which of the following inequalities is equivalent to 5 > x?
    10·1 answer
  • 100 points and brainliest The data to represent average test scores for a class of 16 students includes an outlier value of 78.
    11·2 answers
  • A total of 443 tickets were sold for the school play. They were either adult tickets or student tickets. There were 57 fewer stu
    5·1 answer
  • How are real numbers used to describe real world situations
    15·1 answer
  • Write 3.5897 correct to 4 significant figures.
    12·1 answer
  • The price of a toy usally costing 50 is increased to 65 work out percentage increase
    8·1 answer
  • X = 5(84/100) + 4(10/100) +3(4/100) + 2(1/100) + 1(1/10)
    12·2 answers
  • The angle measure for 85 is
    14·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!