1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
DENIUS [597]
3 years ago
8

Which number line shows the solution set for 2x - 30 _ > -36

Mathematics
1 answer:
Elena-2011 [213]3 years ago
3 0
The number solution set 2 . 30 36

You might be interested in
1/4 (3x - 16) + 1/4x 5 1/3
slavikrds [6]
1/4(3x-16)+1/4x (times?) 5 and 1/3?? please so i can solve the problem
3 0
4 years ago
Read 2 more answers
Peggy completed 5/6 of the math homework and Al completed 4/5 of the math homework. Did Peggy or Al complete more of the math ho
xeze [42]
Peggy completed more because more equal parts that are smaller with more shaded means it has to be more.
3 0
3 years ago
Read 2 more answers
PLZZZZ HELPPPPPP NOWWWWWW PLZ PLZ PLZ
telo118 [61]

Answer:

1. T

2. O

3. L

4. C

5.B

6.H

Step-by-step explanation:

8 0
3 years ago
Put in order by least to greatest. 1,0.7,1/10​
Finger [1]

Answer:

1/10, 0.7, 1

Step-by-step explanation:

1/10=0.1

0.7=7/10

1=1/1=1.0

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Classify the triangle by its angles and sides.
r-ruslan [8.4K]

Answer:

C

Step-by-step explanation:

This triangle has a right angle so it is right.

It also has three different sides so it is scalene.

C is the answer

8 0
3 years ago
Other questions:
  • A number changed to 193 after it was rounded
    7·2 answers
  • Help?
    10·1 answer
  • Working together, it takes two computers
    7·1 answer
  • Over the last 50 years, the average cost of a car has increased by a total of 1,094%. If the average cost of a car today is $31,
    14·1 answer
  • Can y'all help on 39 and 40 and plz explain
    9·2 answers
  • Solve for x. Show EACH step for full credit. Circle your final answer
    9·2 answers
  • if you can buy 8 gallons of gas for $25.60, what is the cost per gallon? use a proportion to slove and show all work
    12·2 answers
  • What is 9,962 divided by 41 equal
    7·2 answers
  • I need help rn help me and give an explanation
    5·1 answer
  • Determine which equation below have x = 15 as a solution.
    11·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!