1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
vova2212 [387]
3 years ago
11

Find a number that is between2/9and3/11

Mathematics
1 answer:
SVETLANKA909090 [29]3 years ago
3 0
\text {Between } \dfrac{2}{9}  \text { and }  \dfrac{3}{11}

Change the denominators to be the same:
\text {Between } \dfrac{2 \times 11}{9 \times 11}  \text { and }  \dfrac{3 \times 9}{11 \times 9}

\text {Between } \dfrac{22}{99}  \text { and }  \dfrac{27}{99}

\text {Possible answers are  } \dfrac{23}{99} \ , \dfrac{24}{99} \ , \dfrac{25}{99} \text { and }  \dfrac{26}{99}

You might be interested in
Factorise fully<br>-12a - 16 <br><br>please do quick, first to answer marked brainiest!!​
Allushta [10]

Answer:

-4( 3a+4)

Step-by-step explanation:

-12a - 16

-4*3a -4*4

Factor out a -4

-4( 3a+4)

3 0
3 years ago
100-(2 8/5+1 3/8)×(3.05-0.8
Leya [2.2K]
<span>88.80625 is the answer because I used a calculator.</span>
5 0
3 years ago
Which of the following relations is a function?
Murljashka [212]

Answer:

c is the one with function

3 0
3 years ago
Alonzo went to a baseball game. The game started at 10:50 AM, and it was 3 hours 27 minutes long. When did the game end? PLEASE
sattari [20]
The answer is 2:17pm
8 0
3 years ago
Read 2 more answers
The following double line graph represents the enrollment of students at Jefferson Middle School for 2006 through 2009. What was
Mnenie [13.5K]

Answer:

20

Step-by-step explanation:

5 0
2 years ago
Other questions:
  • What question is answered by the equation d=4 (32)
    7·1 answer
  • Marcus is planning a birthday trip
    11·1 answer
  • you are enlarging a photo on your computer screen. the photo starts at 3 centimeters wide. each time you enlarge the photo, its
    5·2 answers
  • Jameson pays $39.90 for 3.8 pounds of almonds. What is the price per pound of almonds? Record your answer and fill in the bubble
    12·2 answers
  • The Science Club went on a two-day field trip. The first day the members paid $30 for transportation plus $10 per ticket to the
    6·1 answer
  • Is this correct?Check image
    10·2 answers
  • Which shows one way to determine the factors of x3 – 12x2 – 2x + 24 by grouping?
    13·2 answers
  • 21.
    14·2 answers
  • What is the answer to 5x6+8+9-5 Pls help i dont remember pemdas mean
    8·2 answers
  • Which graph represents the solutions to the inequality |2x − 6| &lt; 4? (5 points) number line with a closed circle on 1, shadin
    8·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!