1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
qaws [65]
3 years ago
9

Can someone please help me with this!!Will give brainliest!!

Mathematics
1 answer:
Tpy6a [65]3 years ago
5 0
Here are the answers. Hope it helps.
Download pdf
You might be interested in
Anyone know the answer to this geometry problem?
hoa [83]
Let's talk about the choices
◯  ∠4 and ∠5 . . . . . . . . these are complementary angles whose sum is 90°
◯  ∠7 and ∠9 . . . . . . . . these are vertical angles, equal to each other
◯  ∠2 and ∠3 . . . . . . . . these are supplementary angles that together form a straight line. They are a linear pair.
◯  ∠1 and ∠2 . . . . . . . . these are "adjacent" angles in the quadrilateral that also includes ∠9 and ∠10.

The appropriate choice is ...
  ◉  ∠2 and ∠3
7 0
3 years ago
5x-3.5=12.5 what is x?
Vadim26 [7]

Answer:

x=3.2

Step-by-step explanation:

12.5+3.5=16

16÷5= 3.2

6 0
3 years ago
Write an equation of the perpendicular bisector of the segment with endpoints U(-3,4) and V(9,8)
stealth61 [152]

Answer:

y=-3x+15

Step-by-step explanation:

the midpoint of UV (using the midpoint formula) is (3,6)

the slope of UV= 4/12= (1/3)

perpendicular slope is -3

now find line with slope -3 passing (3,6)

y-6=-3(x-3)

y=-3x+15

5 0
3 years ago
What is the mean of 6,5,4,5,8,2
Tems11 [23]

Answer: 5

Step-by-step explanation:

8 0
2 years ago
Read 2 more answers
What is m to the fourth power when m=4
Basile [38]
4 to the fourth power is the same as

4×4×4×4=256

I hope I've helped!
4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • The radius of a circular track is 50 feet. How many feet of fencing
    14·1 answer
  • What three prima donna numbers can be added to equal 40?
    15·1 answer
  • Which weighs more 5 pounds or 100 ounces
    8·2 answers
  • You buy 22 T-shirts in a sale. You pay the full price of $12$12 for the first T-shirt, and you get the second T-shirt for half t
    8·1 answer
  • 552945 rounded to the nearest hundred thousand
    13·2 answers
  • Write equations for the horizontal and vertical lines passing through the point (7, -1).
    15·2 answers
  • Jackie is analyzing a quadratic function f(x) and a linear function g(x). Will they intersect?
    11·2 answers
  • Can you help with this one?
    9·1 answer
  • A train is traveling at a constant speed and go 7.5 km in six minutes how far does it travel in 100 minutes
    6·1 answer
  • An 8-meter roll of blue ribbon costs $5.12. What is the unit price?<br> per meter<br> Submit
    12·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!