1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
lesya [120]
3 years ago
13

What is pie equal to?

Mathematics
2 answers:
uysha [10]3 years ago
7 0
Pi or π is equal to 3.14159265389......

Assoli18 [71]3 years ago
6 0
Π = 3.14
π = 3.141592653589793
You might be interested in
Ava and Sara both started getting an allowance 12 weeks ago, and they haven't spent a cent! They get $1 for each year of their a
4vir4ik [10]

Answer:

Ava is 10 years old

Step-by-step explanation:

Sara is 8

Sara=$8 per week for 12 weeks

$8×12 weeks=$96

Ava has $24 more than Sara

x*12=96$+$24

12x=120

x=120/12

x=10

Ava's age is 10

6 0
3 years ago
3.) Duncan spent $70 and now has<br> $120. How much money did he have<br> before spending the 70?
frosja888 [35]

Answer:

He started with $190

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Plsss helppppppp plsssss
MrRa [10]
Set up an equation of ratios as shown below:

  h        24 ft        4
----- = ---------- = ---
  4          6 ft        1

Cross multiplying the 1st and 3rd fractions, we get h=16 ft (answer)
3 0
3 years ago
Is my answer right? if not break the hard news and give me the right one​
mafiozo [28]

Answer:

yeah

Step-by-step explanation:

it's right i think tell me if not if not I'm sorry

6 0
2 years ago
The corresponding lengths of two cuboids are 12 and 3. What is the ratio of their volumes?
damaskus [11]

Answer:

I think 4:1 I'm not that sure tho

3 0
3 years ago
Other questions:
  • 15.6<br> 10cm<br> 12cm<br> 11cm<br> find the suface of each triangular prism
    6·1 answer
  • Which equation can be used to solve this problem?
    11·1 answer
  • In our solar system,
    10·1 answer
  • Geometry what is the answer
    8·1 answer
  • Twenty more than half a number is 70. What is the number
    9·2 answers
  • 6 times a number is 72 what is the number?
    5·2 answers
  • If it's $5 for 4 pounds of apples, how much does 1 pound cost?
    13·2 answers
  • 3 pizzas for $19.95 how many for each pizza?
    13·2 answers
  • What is the relationship between .001 and 1,000?
    7·1 answer
  • Someone plssssss help me!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    15·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!