1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Vera_Pavlovna [14]
3 years ago
9

Please help me out with this

Mathematics
1 answer:
Oksi-84 [34.3K]3 years ago
6 0

Answer:

that is the solution to the question

You might be interested in
What is the straight-line distance between (2, -4) and (-3, 8) on a coordinate grid?
Scrat [10]
It is most likely 14 units so it would be A. I think.
6 0
3 years ago
22 gallons of gas cost $65.56 what is the unit rate for one gallon of gas
Kitty [74]
Hey there!

If we would want to find out what it would be, we would have to divide it.

Your correct answer would be (2.98)

I did 65.56/22.

Hope this helps you!
7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Quick, anyone know this geometry question?
scoray [572]
RS is 68 and T is 92 if you want an explanation then i gotten but u said quick so maybe it is timed idk
4 0
3 years ago
Read 2 more answers
In a mathematics test given to 15 students, the following marks (out of 100) se recorded. Find the mean 41,39,48,52,46,62,54,40,
fgiga [73]

Answer:

54.8

Step-by-step explanation:

41+39+48+52+46+62+54+40+96+52+98+40+42+52+60 = 822

822/15= 54.8

Please mark this as Brainliest if it helped you

8 0
2 years ago
Read 2 more answers
Plz help.... Carlos is working on a personal net worth statement for his family. Which of the following is not considered a liab
larisa86 [58]
Student loan  is something thats not considered one

3 0
3 years ago
Other questions:
  • Help please asap
    11·1 answer
  • Elizabeth and her sister earned money shoveling snow over winter break. Altogether, they shoveled for a
    15·1 answer
  • 108 identical books have a mass of 30kg find the mass of 150 books
    15·1 answer
  • WHY CAN'T ANYONE HELP ME PLEASE? THANKS! A student at a university makes money by buying and selling used cars. Charles bought a
    12·1 answer
  • Find the approximate surface-area-to-volume ratio of a softball with a radius of 2 inches.
    10·1 answer
  • Marcelo played a carnival games six times he spent three tokens to play each game and he won seven tokens each time write two di
    12·1 answer
  • What do you get when you add 1999+1999 together?
    10·2 answers
  • Pls help me and show your work pls :)
    14·1 answer
  • Help 8th grade math really need help to pass this test
    5·2 answers
  • Write 224% as a fraction or mixed number in the simplest form.
    15·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!