Answer:
Cash Saver has the best price $13.44 per pound
Step-by-step explanation:
Lets work in oz.
PW sells 10 oz for 8.50 so 8.50/10 = 85 cents per ounce
CS sells 8 oz for 6.75 so 6.75/8 = .84 cents per ounce
Remember 16 oz in a pound
Answer:
5 trucks per hour
Step-by-step explanation:
25 trucks ÷ 5
5 hours ÷ 5
= 5 trucks per hour
Answer:
您能再解釋一下嗎,謝謝
Step-by-step explanation: