1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Lerok [7]
3 years ago
7

Please refer to the graph to answer this question. At $50 per pair of shoes, consumers demand _____ than you supply.

Mathematics
2 answers:
Elden [556K]3 years ago
4 0
More shoes--------------------------------------
umka2103 [35]3 years ago
3 0
The answer to the question is B.
You might be interested in
In Justin's school , 0.825 of the students participate a sport.if there are one thousand students in Justin's school, how many p
OLEGan [10]
825 students participate in a sport because you multiply .825 by 1,000
7 0
3 years ago
Read 2 more answers
A worker is being raised in a bucket lift at a constant speed of 3 ft/s. When the worker's arms are 10 ft off the ground, her co
sweet [91]
H=3t+10 and h=-16t+15t+6

They will never be at the same height at the same time
7 0
3 years ago
Read 2 more answers
What is this I need help don’t mind the room
beks73 [17]
Here’s a picture of my work. The answer is b. Hope this helps :-)

3 0
2 years ago
16-2&lt;5<br>solveeeeee itttttt​
Licemer1 [7]

b-2

Therefore, the answer is b < 7.

4 0
2 years ago
2. A CD is marked with a sale sticker saying it is 56% off. The original price is $10.17. What is the sale price?​
klasskru [66]

Answer:

4.4748

Step-by-step explanation:

$10.17- 56% = $4.4748

just round it of to 2 decimals

6 0
3 years ago
Other questions:
  • Solving Equations with the variable on each side
    6·1 answer
  • Nine years less than 5 times the age a
    7·2 answers
  • Please help and I'll give as many points possible.
    7·1 answer
  • Please help me haha..
    13·1 answer
  • Gordon, Henry and Sarah share £48 in a ratio 2:3:1. How much money does each person get?
    8·1 answer
  • A candy store merchant sells 25kg ju-jubes for $3.00/kg. If he uses one brand selling for $2.25/kg and a second brand selling at
    6·1 answer
  • What is the unit rate of 36 gal in 12 min
    11·1 answer
  • Can i get help on this asap!!!!!!! PLZ
    9·2 answers
  • Need a bit of help with this question:
    5·1 answer
  • What is the area of a square with side length:<br><br> 3cm
    13·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!