1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Lemur [1.5K]
3 years ago
11

25/100 in simplest form What do I divide it by

Mathematics
2 answers:
Roman55 [17]3 years ago
8 0
1/4 divide by 25 <<<<
love history [14]3 years ago
7 0
If you divide the numerator and denominator by 25 it will give you 1/4 as the simplest form
You might be interested in
Multiply Conjugates Using the Product of Conjugates Pattern
Harrizon [31]

Answer:

The product is the difference of squares is$$\left(4-6y\right)\left(4+6y\right)=16-36{{y}^2}$$

Step-by-step explanation:

Explanation

  • The given expression is (4-6 y)(4+6y).
  • We have to multiply the given expression.
  • Square the first term 4. Square the last term 6y.

$$\begin{aligned}&(4-6 y)(4+6 y)=(4)^{2}-(6 y)^{2} \\&(4-6 y)(4+6 y)=16-36 y^{2}\end{aligned}$$

7 0
2 years ago
Which coordinate grid shows the graph of
vekshin1

Answer:

Step-by-step explanation:

2

7 0
3 years ago
Am I correct on number 3
mrs_skeptik [129]
Yes your correct tttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttt
                                                                               
4 0
3 years ago
Find an equation of the circle having the given center and radius.<br> Center ( - 1, 1), radius 7
suter [353]

Answer:

(x+1)^2 + (y+1)^2 = 49

Step-by-step explanation:

We can write the equation of a circle as

(x-h)^2 + (y-k)^2 = r^2

where (h,k) is the center and r is the radius

(x- -1)^2 + (y- -1)^2 = 7^2

Simplifying

(x+1)^2 + (y+1)^2 = 49

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
What is 40 = 0.5r <br>solve and write Multiplication equations
Dmitrij [34]
40 = 0.5r
40/0.5 = r 
80 = r 

just divide the number in front of the r so that you can figure it out 
5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • A statistic that describes a sampled group is called __________.
    5·2 answers
  • 4200 fans increased by 0.5
    8·2 answers
  • Randell's favorite brand of cookies is on sale at a price of $1.79 for a 12 ounces package. what is the cost per ounce (unit rat
    14·1 answer
  • Tickets to a school dance cost $5. Ninety tickets have already been sold. How many more tickets x must be sold to earn at least
    8·1 answer
  • Find the equation of a line glven the point and slope below. Arrange your answer in the form y = mx + b, where b is the
    12·1 answer
  • 2x + y = 5<br> 3y = 15 – 6x
    9·1 answer
  • Timothy has a fenced-in garden in the shape of a
    12·1 answer
  • 22. Jasmine has a budget of $600.00 to spend
    14·1 answer
  • 5x6x6x6x6x6xx6x6x6x6
    8·1 answer
  • Can someone help me with thos
    8·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!