1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Llana [10]
2 years ago
15

Need to know what 2000-4567 = and show the work on how u got tjat answer.

Mathematics
2 answers:
crimeas [40]2 years ago
5 0
     9  9  
 1 10 10 10
-2  0  0  0
 4  5  6  7
---------------
2567
PolarNik [594]2 years ago
4 0
4,567
2,000
................
2,567
You might be interested in
PLZ HURRY IT'S URGENT!!
Dahasolnce [82]

Answer:

1/2.

Step-by-step explanation:

10m = 5n

m = 5n/10

m = n/2

m/n = n/2 * 1/n

m/n = 1/2.

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Estimate the sum of 1/8+1/4
stealth61 [152]
The answer is 0.375 because 1/8=0.125 and 1/4=0.25 so you add the both of them and you get 0.375
3 0
3 years ago
Read 2 more answers
WILL MARK BRAINIEST PLS ANSWERRRRRR​
Dahasolnce [82]
The answer would be the top one and the 3rd one
5 0
3 years ago
Describe the Glide Reflection from the preimage triangle in Black to the image triangle and red​
cestrela7 [59]

We want the final coordinate of K to become (-3,1). If you reflect across the y-axis, you transform

(x,y)\mapsto(-x,y)

So, we need to move K to (3,1), and then reflect it across the y-axis. Since K starts at (-1,4), we have to move it 4 units to the right and 3 units down.

4 0
2 years ago
What is the slope of the given graph?
Reptile [31]

Answer:

Looks like it's 1.

Step-by-step explanation:

Since it is a positive slope and it goes up 1 unit, the slope is 1.

7 0
2 years ago
Other questions:
  • Find the area of shaded region. Round to the nearest tenth.
    14·3 answers
  • A cyclist rode 3.75 miles in 0.3 hours how fast was she going in Miles per hour
    6·1 answer
  • Find the values of x and y.<br> No calculator needed.<br> Leave ✓ as a part of your answer.
    13·1 answer
  • Anybody know the answer to this question ??
    11·1 answer
  • 2.5 +1 <br><img src="https://tex.z-dn.net/?f=2.5%20%2B%201%20%5Cfrac%7B1%7D%7B2%7D%20" id="TexFormula1" title="2.5 + 1 \frac{1}{
    11·1 answer
  • Help please 100 points
    5·2 answers
  • 5. A jar of olive oil is priced at $10.08 for 8 ounces. What is the cost per ounce?
    5·2 answers
  • 1. 35,12 2. 24,5 3. 10,14???
    7·1 answer
  • PLEASE ANSWER!!!!!!!!! FASTEST GETS BRAINLIEST
    15·1 answer
  • Help please!! ASAP
    11·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!