Area is base multiplied by height, so to get the answer you'd need to multiply 6.5 and 4
You have to divide the total cost $12 by the 4 bars, so $12/4 bars = $3 per bar
Answer:
7
Step-by-step explanation:
7 is the whole number and 1/3 is a fraction
Search it up, you’ll get some answers. it maybe work