1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Mkey [24]
4 years ago
13

Calculate the area of this parallelogram.

Mathematics
1 answer:
salantis [7]4 years ago
4 0

Answer:564

Step-by-step explanation:

18.8*20=564

You might be interested in
he says the number of books in the box is divisible by 2,3,4,5,6 . how many books could be in the box?
8_murik_8 [283]
The least number of books that could be in the box is 30. The number of books in the box could be any number that is a multiple of 30.
7 0
3 years ago
A scuba diver descends farther down into the ocean from an initial depth of 12.8 feet below sea level. The scuba diver descends
Kay [80]

Answer:

r \geqslant 10.4

4 0
2 years ago
A 7-pound box of raspberries costs $26.88. What is the price per ounce?
pishuonlain [190]

Answer:

26.88/7 = $3.84 per ounce

Step-by-step explanation:

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
The sum of two numbers is 44, and the larger number is 2 more than the smaller number. What is the smaller number?
leonid [27]

S + L = 44 and L = S +2

6 0
3 years ago
In a bag there are 13 red marbles 5 blue marbles and 7green marbles what percent of the marbles are green
Anna71 [15]
13 red, 5 blue, 7 green...for a total of 25

percentage of green ones is : 7/25 = 0.28 = 28% <==
7 0
3 years ago
Other questions:
  • Postulates are statements which require proof.<br><br> True or False
    14·2 answers
  • How do I solve 74(10)^0.056x = 222 ?
    6·2 answers
  • Can you finish this for me please? My calculator isn’t making sense and I’m sure I typed the equation in right. I will mark Brai
    11·2 answers
  • Find each sum or difference <br> (5a+9b)-(4b+2a)
    9·1 answer
  • ANOTHER DIFFICULT ONE!...for me..
    8·1 answer
  • Imagine you have some workers and some handheld computers that you can use to take inventory at a warehouse. There are diminishi
    8·1 answer
  • -12 -24 which one is greater or less than​
    9·2 answers
  • I need help asap!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    7·1 answer
  • To rent a moving truck for the day, it costs $33 plus $1 for each mile driven.
    9·1 answer
  • Please help me with this
    14·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!