1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Leya [2.2K]
3 years ago
11

Will give brainliest

Mathematics
1 answer:
Nina [5.8K]3 years ago
6 0

Answer:

c

Step-by-step explanation:

You might be interested in
Classify this triangle by the angles and lengths of sides shown.
alekssr [168]
The answer is A right, scalene
8 0
2 years ago
Read 2 more answers
PLEASE HELP ME I CANT FAIL THIS CLASS
ale4655 [162]

Answer:

It would be the first answer.

Step-by-step explanation:

y=-2x^2+4x-2

y=-2(-1)^2+4(-1)-2

y=-2(1)-4-2

y=-2-4-2

y=-6-2

y=-8

(-1,-8)

-Hope this helps!-

-Please mark as brainliest!-

-Good luck!-

4 0
3 years ago
Please answer fully/////////////
Eva8 [605]

Answer:

Step-by-step explanation:

Tear this apart piece by piece

15 -  8 = 7

7 *  3 = 21

11 + 21 = 32

Now so far this much is correct. The problem is the next sign. Is it add or is it divide. The only way to resolve it is to do it both ways.

Add 4

32 + 4 = 36

Divide 4

32 / 4 = 8 1/4 = 8

3 0
2 years ago
Read 2 more answers
A plane covers 2,160 miles in 5.5 hours. what is the average speed of the plane to the nearest tenth?
pantera1 [17]
2160 divided by 5.5 = 392.7 hopefully this is right!

8 0
2 years ago
Read 2 more answers
How do I get my answer
Snezhnost [94]
(h + j)(x)
h(x) + j(x)
2x - 3 + -4x
-2x - 3
4 0
2 years ago
Other questions:
  • -4.7x + 4 = 4.6x + 7
    15·2 answers
  • You are at a trade show where you are selling baseball cards for $4 a card and buying baseball cards for $6 a card. If you start
    13·1 answer
  • wahaj buy a pizza for rs 800 a week later the same pizza cost re 900 when wahaj ask the manager for the reason he explains that
    5·1 answer
  • Makayla and Madison are combining their fabric to see how much they have in all. If Makayla has 1 1/2 yards of fabric and Madiso
    8·2 answers
  • What is equal to 3 yards
    6·2 answers
  • Estimate the unit rate justify your answer $299 for 4 tires
    9·1 answer
  • The product 1/6 x 3/2 will be less than or greater than 1/6
    7·1 answer
  • Please help my friend
    15·1 answer
  • I really need help for this geometry question, I would appreciate any help thank you.
    14·1 answer
  • What is the cube root of -729ab6?<br> O-9ab2<br> O<br> -9ab3<br> O-8a3b2<br> O<br> -8a²b3
    11·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!