Answer:
A because I have had this question before
Step-by-step explanation:
trust
Answer:
Cash Saver has the best price $13.44 per pound
Step-by-step explanation:
Lets work in oz.
PW sells 10 oz for 8.50 so 8.50/10 = 85 cents per ounce
CS sells 8 oz for 6.75 so 6.75/8 = .84 cents per ounce
Remember 16 oz in a pound
Answer:
4x-12y=9
Step-by-step explanation:
y=1/3 x + 3/4
1/3 x-y=3/4
(x-3y)/3=3/4
4(x-3y)=3×3
4x-12y=9
I think it might be 90 degrees
Answer:
A=13, b= 28, c= 6 d=22 e=31
Step-by-step explanation:
E = 15 +16 = 31
6 males like cats ( the middle section) so C = 6
d = 6 +16 = 22
a = 19-6 = 13
b = 50-22 = 28
so in order: a = 13, b = 28, c = 6, d = 22, e = 31