Answer:
$1.25
Step-by-step explanation:
$2.50 / 2 = $1.25 per liter
Answer:
-55
Step-by-step explanation:
the sqeuence seems to be subtracting by 2 everytime.
so it will be -1,-3,-5,-7,-9,-11,-13,-15,-17,-19,-21,-23,-25,-27,-29..
the answer will be 27*-2(-54) -1(because we start at -1 , not 0)
Do the decimals division 99/6 so you will get 16.5
Answer:
x= 4
Step-by-step explanation:
i dont think u need explanation but lmk if u do :)
Answer:y = 2x − -3 find the y and x and then identify if its zero slope or undefined.
Step-by-step explanation: