<u>Given</u>:
Given that the graph of Bill's Boffo Bagel.
We need to determine the unit rate for Bill's Boffo Bagel.
<u>Unit rate:</u>
The unit rate can be determined using the formula,

Let us substitute any two coordinates that the line passes through the points in the graph.
Substituting the coordinates (2,7) and (4,14) in the above formula, we get;

Simplifying, we get;


Therefore, the unit rate for Bill's Boffo Bagel is $3.5.
Hence, the unit rate is $3.50 for 1 bagel.
Thus, Option b is the correct answer.
Answer:
5) p=67.5
6) p=60.9
Step-by-step explanation:
To find the perimeter of a polygon you add all the side lengths together.
Step 1:
11.3+11.3+23.3+21.6=67.5
Step 2:
19.7+14+9.3+17.9=60.9
If you were supposed to find 40% of $24,850 then the answer would be $9940.