Please dont put question mark on these they dont make sense so make thi sbetter!
Please!
Y=-x^2 is non linear due to the x being squared
Answer:
1 hour
Step-by-step explanation:
25min=1 poster for the shop owner
25×4=100
100×8=800
800÷25=32 posters in 8hrs for the shop owner
1hr×8=8 posters for the apprentice
thus 40 in total
Answer:
720
Step-by-step explanation:
Answer:
$5.25
Step-by-step explanation:
3.75/15= 0.25 per oz
0.25* 21= 5.25