1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Fofino [41]
3 years ago
9

Kaia bought some ribbon for wrapping gifts. The ribbon cost $0.21 per centimeter. She bought 450 millimeters of ribbon.

Mathematics
2 answers:
cupoosta [38]3 years ago
5 0

Answer:

9.45

Step-by-step explanation:

hodyreva [135]3 years ago
4 0

Answer:

Kaia paid $9.45

You might be interested in
Look at the following numbers: −5, −6, 0, 6 Which pair of numbers has a sum of zero? −6, 0 −5, 6 6, −6 −5, 0
galben [10]

Answer:

6, -6

Step-by-step explanation:

If you have 6, and add -6, you get 0. :)

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
The area of a sail is 40 1/2 square feet. The base and the height of the sail are equal. What is the height of the sail (in feet
grin007 [14]
Both base and height of the sail is 40 1/2 feet.

A sail is triangular in shape. Finding the area of a triangle is multiplying its base and height and dividing the product by 2.

A = 1/2 bh

Area = 40 1/2 or 40.50 sq. ft
Since base and height are equal.
40.50 x 2 = 81
bh = 81
bh = 81 ÷ 2
b = 40 1/2 ft
h = 40 1/2 ft

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
The answer to this question HELP ME PLS
Papessa [141]
The answer is a because 552.50 x .12 is 66.30. 66.30 minus 552.50 is 486.50 and that divided by 7 is 69.45

8 0
3 years ago
How to divided 0.5÷2.675
kramer

Answer:

This should be right but i got 0.186958878504673

Step-by-step explanation:

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Twelve dogs and cats receive 77 biscuits.
Andrews [41]

Answer:

6 dogs are there who ate the biscuits

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • A 440 m long road is being repaired. After one day, the workers had repaired 3/4 of the road. What is the length of road left to
    11·1 answer
  • Six oranges cost $5.34.How much does 1 orange cost?
    7·2 answers
  • Write the following decimals as fractions in simplest form
    7·2 answers
  • The label on a ceiling lighting fixture warns you to use a lightbulb of 60 watts or less. The voltage to the lightbulb is 120 vo
    6·1 answer
  • Your friend approaches with three, fair 5-sided dice (labeled 1 to 5). You get to roll them and your friend gives you money base
    6·1 answer
  • Can someone help my devil of a brother number 2?
    14·1 answer
  • What is the missing number?
    13·2 answers
  • Find the surface area of the following rectangular prism. Express your answer in square meters. 47.75 m 2 23.88 m 2 26.25 m 2 1,
    10·2 answers
  • Please help me out and answer these i don’t understand!!!!
    10·1 answer
  • Need help pls. <br> B is a boat on a bearing of 60degrees what is the nearing from A to B.
    15·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!