1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Fofino [41]
3 years ago
9

Kaia bought some ribbon for wrapping gifts. The ribbon cost $0.21 per centimeter. She bought 450 millimeters of ribbon.

Mathematics
2 answers:
cupoosta [38]3 years ago
5 0

Answer:

9.45

Step-by-step explanation:

hodyreva [135]3 years ago
4 0

Answer:

Kaia paid $9.45

You might be interested in
Melissa and Madeline love pepperoni pizza, but sometimes they are disappointed with the small number of pepperonis on their pizz
Vilka [71]

Answer:

(31.919,42.881)

Step-by-step explanation:

7 0
2 years ago
If n represents the amount of songs stored on a MP3 player, analyze the meaning of the expressions n + 7, n - 2, 4n, and n/2
Alex17521 [72]
N+7 - 7 more songs added
n-2 - 2 songs deleted (subtracted)
4n - 4 times more songs than before
n/2 - the number of songs cut in half (divided by 2)
8 0
3 years ago
Look at triangles TUV and T'U'V'.Which best explains the transformation of triangle TUV to form triangle T'U'V'?​
Iteru [2.4K]

Answer:

The answer is D or Triangle TUV is dilated by a scale factor of 9 and then translated 2 units right and 1 unit down to form triangle T"U"V" . I just took the test and I hope I helped : )

Step-by-step explanation:

6 0
3 years ago
The sum of three numbers is 10. The first number minus the second number plus the third is 6. The first minus the third is 2 mor
GenaCL600 [577]
So the answer is 6,0,4.

3 0
3 years ago
Find the length of a line segment with endpoints of –9 and 7.
madreJ [45]

Answer:

c 16

Step-by-step explanation:

7 0
3 years ago
Other questions:
  • A bicycle is marked 40% off the original price of $150 it is then taxed at 7 1/2% what is the final cost of the bicycle
    9·2 answers
  • What is the difference of the fractions? Use the number line to help find the answer.
    14·2 answers
  • What’s the distance between (-3,-5) and (-2,-4)
    11·2 answers
  • bicycle, A company that makes dice (cube), is looking to change The size of the days they produce. The current days have edge le
    14·1 answer
  • At a garage sale, Darnell buys 5 dozen golf balls for $45.00 and 2 dozen cans of tennis balls for $30.00. What is the unit price
    10·1 answer
  • What does −2 2/3 ÷ (−1/2) equal?
    11·1 answer
  • Help with This question please
    13·1 answer
  • Solve this equation algebraically!!
    9·1 answer
  • Please Help! Need this to pass :/
    11·1 answer
  • 6. Leveled Practice Resting heart rate is a measure of how
    15·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!