<span>4x+2y=10
x-y=13
x=13+y
4(13+y)+2y=10
52+4y+2y=10
52+6y=10
6y=-42
y=-7
x=13+y=13-7=6
</span>
A or 5/7, they’re both odd numbers so it cannot be simplified any further
80x5,000 is 400,000. Not sure what you're asking though.
17.156 is the rational number, if the number can be put into fraction form then it is considered rational
1000 candy bars ... $350
1 candy bar ... $x = ?
If you would like to know what is the unit cost per candy bar, you can calculate this using the following steps:
1000 * x = 350 * 1
1000 * x = 350 /1000
x = 350 / 1000
x = $0.35
Result: She can buy 1 candy bar for $0.35, so the correct result would be B) $.35.