Answer:
it's F.
Step-by-step explanation:
i used my calculator. just trust me
Answer:
5-35n
Step-by-step explanation:
5-35n
Just open the parenthesis and multiply by 5.
Answer:
A unit rate is a rate where the second quantity is one unit , such as $34 per pound, 25 miles per hour, 15 Indian Rupees per Brazilian Real, etc. 1 minute=60 seconds1 hour=60 minutes (or) 3600 seconds1 day=24 hours (or) 1440 minutes.
Step-by-step explanation:
If it was just the splitting It would be
Let L be the amount he has left
L= 250-( P/24 )
Step-by-step explanation:
try to see if this is what ur lookin for