1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
vazorg [7]
3 years ago
12

Can you show work for 0.36 reapting 36 expressed as a fraction in simplest form

Mathematics
1 answer:
Oksanka [162]3 years ago
3 0
36/99 because 36 divided by 99 is 0.363636363636
You might be interested in
What is the complete factorization of the polynomial below? x3 + 3x2 + 9x + 27
SVEN [57.7K]
<span><span>x3</span>+3<span>x2</span>−9x−27=<span>(x−3)</span><span>(x+3)</span><span>(x+3<span>)</span></span></span>
6 0
3 years ago
Please solve this #33
topjm [15]
1813 x \frac{18}{100} = 326.34
18% of 1813 people is 326.34 people

333 is a reasonable estimate.
3 0
2 years ago
Okay hi
goblinko [34]

Answer:

30

Step-by-step explanation:

you have 5 marbles and 6 cards just multiply

Hope This Helps!     Have A Nice Day!!

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Mary leaves London at 12:00 and expected to arrive in Dorset at 13:00, however she had to detour due to road works eventually ar
Andreyy89
So she started at 12 and ended at 14
14-12=2

she traveled for 2 hours

50miles per hour or 50m/h
(m=miles not minutes)
2 hours so
2h times 50m/h
100miles traveled
7 0
3 years ago
Which expression can be used to find the area of the rectangle shown on the coordinate plane?
Nimfa-mama [501]

Answer:

7X8

Step-by-step explanation:

There is 7 spaces along one side and 8 along the other, area=l x w (length multiplied by width)

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Which figure shows △MNP reflected over the y-axis to form △M`N`P`?
    12·1 answer
  • BgxjsjskznshshzdhhanakOaj
    12·1 answer
  • If 5 gallons of gas cost $17.50, what is the unit price of the gas
    5·2 answers
  • 2.Which set of ordered pairs does ***NOT*** represent a function?
    9·2 answers
  • Jennifer’s pie shop recorded how many pies it recently sold in each flavor. Lemon meringue pies 2 apple pies 3 peach pies 2 blue
    8·2 answers
  • HELPPPPPPPP ☝️☝️☝️!!!!!!!
    9·1 answer
  • ILL MARK BRAINLIEST AND 20 POINTS FOR THE FIRST TO HELP! ITS DUE IN 10! PLEASE AND THANKS
    11·2 answers
  • Julie made five loaves of bread that had 1/4 cup of flour in each loaf. How many cups of flour were used in all?
    12·2 answers
  • 13) Jim ran 2-miles after school while Tom ran 5
    5·1 answer
  • A circle has diameter 18 inches, and a chord is 14 inches long. What is the distance in inches from the chord to the center of t
    13·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!